Üniversite Hikayesi - Bölüm 1
12 Aralık 2008
Önsöz
Her şey 6 yıl önce 2002 yılı yakınlarında başladı fakat biz ise bu hikayeye 2008 yılında başladık. Hikayede geçenler gerçek hayattan alınmıştır. Olay ve mekanlar olduğu gibi anlatılacaktır. Saygıdeğer hocalarımız aşağıda listelenmiştir. Hocalarımızın yazdıklarımdan alınmaması dileğiyle, birazda olayları abartarak az sonra yazıya başlayacağım. Hocaların tepkisine göre gelecek bölümlerde farklı olaylar yaratabiliriz. Her neyse yazıya başlayalım...

Teacher List
Neval Bozkurt = Neval Teacher,
Bahar (Bıyıklı) Koç = Bahar Teacher,
Ayla Karsan = Ayla Teacher olarak anılacaktır.

Info
Yer : Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İncirharmanı Kampüsü Kozlu - Zonguldak
Tarih : 2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı
Not : Yazı size biraz karışık, saçma, anlamsız, gereksiz ve sıkıcı gelebilir. Kayıtlara geçmesi açısından birkaç olay anlattım o kadar, anlamlı olması ve işe yaraması gerekmiyor. Başlayalım...


Neval Teacher
Hocam biraz uzun gibi görünüyor yazı, ama kısa çabuk biter okuyun siz :) Evet danışman hocamızdan başlayalım. Şimdi ilk hafta hocamızın ilk 3 gün bize dersi yoktu, acaba kim kim diye bekledik bekledik her neyse dedik inşallah bu hoca Türkçe biliyordur. Kapıdan girdi ve tabiki 'Good Morning. How are you?' dedi, dedik sonra Türkçe'ye girer yok olmadı. Şimdi 'How are you?' falan anladıkta daha fazlasını bilen var bilmeyen var. Öyle bakıyorum hocaya konuşuyor English. Arada Türkçe konuştu ama iyi geldi, neyse geçelim buraları. Bir gün Tunahan! dedi dedim yandık, kitaptan gittiğimiz biyerde de değiliz, kim bilir ne soracak. Dinledim dinledim yok anlamadım bir şey. I'm looking teacher then teacher looking to me gibi bir durum oldu. İkinci kez tekrarladı yavaş yavaş anlamadım yine (yani bilmeyince yavaş olsada anlayamıyorum) üçüncüyü de tekrarladı ama benim kafam dinleme modunda değildi onun için üçüncüyü dinleyemedim hiç. Sonunda Neval Teacher Türkçe konuştu çok iyi anladım :) Amerikalılarla konuşmaya çalıştıktan sonra şimdi hoca çok anlaşılır konuşuyomuş düşüncesine vardım. Yani hocalar Türk olmasa yanmıştık. Bir gün yine konu nerden gelmişti bir yerden gelmişti website falan bir şeyler dedi 'Yes Yes' dedim. Tabi tam ne dedi anlamadım yine (herzaman öyle oluyo zaten, konuşma sonrasında, beş dakika sonra falan tam anlıyorum) sordum ders sonunda ne dediniz Neval Teacher diye, hoca meğersem adını Google'da aramış bir siteye girmiş bakmış falan benim siteyi bulmuş onu söylemiş. Hee dedim yes hocam benim. Neyse alakasız oldu burası geçelim. Danışman teacher diye demiyorum çok iyi hocadır :) Birde hocanın doğumgünü için pasta falan aldık kutlamak için, neredeyse derse gelmiyodu. O kadar hazırlık yapalım biz hoca yok, geldi hoca sonunda 1 ders güzel gitti ders işlemeden :) Birde buraya koymak için hocanın birkaç fotoğrafını çekmek istedim, tamam dedi sonra kaynadı konu unutuldu gitti. Bu yüzden derste çektiğim birkaç fotoğrafı koyuyorum. Şimdilik bu kadar, fazla bir şey aklıma gelmiyor, ikinci bölüm daha detaylı olacak. Ve son olarak en sevdiğim hoca sizsiniz.

Neval Bozkurt
Neval Bozkurt
Neval BozkurtBahar Teacher
Şimdi sıra 'Video', 'Writing' ve 'Speaking' derslerimize girmiş olan ve şu an sadece 'Writing' dersimize gelmekte olan Bahar Teacher'da. Bahar Teacher hakkında fazla yazacak bir şeyim yok. Because haftada sadece 6 saat dersimize giriyor. Birinde zaten 'LOST' izliyoruz, bazen 2 derste de 'LOST' izliyoruz. Hocam bu ders esnasında yaptığımız aktiviteler çok yararlı oluyor onlara daha çok önem verelim eğer okuyorsanız bu yazıyı :) Şahsen ben çok şey öğrendim, işlediğimiz derslerden çok yani o kadar. Ne yazıkki artık haftada 2 saat dersimiz var artık. Ne gerek vardı hocaları değiştirmeye. Hazır alışmışız güzel güzel gidiyordu dersler. Her neyse hocam, writingten her hafta ödev verin hocam, ödev olmayınca çalışmıyoruz, yani ben çalışmıyorum en azından. Bir sonraki bölümde daha çok yazarım hocam sizinle ilgili, şimdilik aklıma fazla bir şey gelmiyor. Tabi en sevdiğimiz hoca sizsiniz, unutmadan söyleyeyim.

Bahar (Bıyıklı) Koç
Bahar (Bıyıklı) KoçAyla Teacher
Son olarak Ayla Teacher ile ilgili bölümdeyiz. Ayla Teacher genelde bizi Success derslerinin sonunda ayakta tutmak için çok çaba harcıyor ama son derste insan böyle bi isteksiz oluyor. Bu olayda hep Ayla Teacher'ın derslerine denk geliyor. Ama ders sonlarında aktivite olunca tabi biraz istek geliyor insana :) Yani duyuluyordur umarım sesim. Neval Teacher'dan çok olmasın bizimle en çok ilgilenen bir hocadır. Sınıfça çok severiz kendisini, hatta en çok sevdiğimiz hoca Ayla Teacher'dır. Bunları unutmayalım hocam. Bahar Teacher gibi sizinle ilgili de çok fazla şey gelmiyor aklıma. Sizede ikinci bölümde daha uzun yazı sözü veriyorum, yani yazabilirim galiba. Not almak lazım, kayıtlara geçmesi lazım bazı şeylerin yoksa unutuyorum. Her neyse hocam diğer bölümde görüşmek üzere, aktiviteleri unutmayalım, tabu için kelime falan lazım olursa yardım ederiz seve seve. Önceden hazırlanıp geliriz :)

Ayla KarsanBizim Class
Konuşmanın en rahat olduğu bölüme geldik. Statü düşüncesi olmadan yazabiliriz sınıfla ilgili yorumları. Hocalarla ilgili yazarken gerildim biraz. Sınıfa dönelim, sınıfımız her an bir organizasyona hazır durumda bir yapıya sahip. Parça parça olsun topluca olsun aktivite seven bir sınıfız. Şimdi kişisel yorumlara geçmeyelim. İkinci bölümde belki sınıf üyelerinden yazı alıp doldururuz bu bölümü. Sözü kısa tutalım yeter bu kadar yazı, zaten uzun ve karışık oldu yeterince.

Alfabetik olarak isimleri saymak gerekirse; Akın, Betül, Burcu, Cem, Derya, Erdi, Erkin, Esra, Fatih(x3), Gaye, Gizem, Hilal, Merve, Nihal, Nural, Rabia, Semih, Şeyda, Sinan, Tunahan ve Turan şeklinde sıralayabiliriz. Aşağıdaki fotoğraflarda herkes yok aramayın herkesi.

ZKÜ Yabancı Dil C1 Sınıfı
ZKÜ Yabancı Dil C1 Sınıfı