Facebook Hesabını Tamamen Silme
16 Ağustos 2010
Facebook hesabını dondurmayı herkes biliyordur sanırım. Ama hesabını silmek isteyen de çok. Eğer hiç girememek üzere Facebook hesabını kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.Hesabı Silme (Kalıcı)
İlk önce hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve https://www.facebook.com/help/delete_account bağlantısını tıklıyorsunuz.

Gelen sayfada Hesabımı Sil (Delete My Account) düğmesine tıkladığınızda sizden şifrenizi isteyecek. Şifrenizi girdikten ve güvenlik kontrol alanını doldurduktan sonra Tamam (Okay) düğmesine tıklayarak hesabınızın silinmesi işlemini başlatabilirsiniz.

Hesabınıza 14 gün bayunca hiçbir şekilde giriş yapmamanız gerkiyor. 15. günde eğer hiç giriş yapmadıysanız hesabınız tamamen siliniyor.

Not: Eğer bu işlemi yaparsanız Facebook profilinize birdaha ulaşamazsınız. İşlemleri uygulamadan önce hesabınızı silmek istediğinizden emin olun. Geçici olarak hesabınızı kapatmak istiyorsanız Hesap Dondurma kısmını uygulayın.Hesabı Dondurma (Geçici)
https://www.facebook.com/deactivate.php adresine girdikten sonra hesabınızı kapatma sebebinizi seçip Onayla (Confirm) düğmesine tıklıyoruz ve sizden istenen hesap şifrenizi de girerek güvenlik kontrol alanını doldurup işlemi tamamlıyorsunuz.

Böylece hesabınız dondurulmuş oluyor.