(Spoiler) Scandal - Sezon 4, Bölüm 1

Sezon Olivia ve Jake'in bir adada mutlu anlarıyla başlıyor. Kısa süre sonra erzak getiren bot geliyor. Erzakları bırakan bot en sonunda Olivia'ya bir de mektup veriyor. İçinde Harrison'ın öldüğünün haberi yer alan bir gazete parçası var. Bunu gören Olivia Amerika'ya geri dönüyor.

Ofisine giden Olivia kimseyi göremiyor ve ofis de uzun süredir kullanılmamış halde. Toplantı salonuna giden Olivia'nın arkasından Quinn geliyor ve Olivia'yı bulanın o olduğunu söylüyor. Olivia'nın 94 şarap tutkusundan yola çıkarak Quinn onu bulmuş.

Harrison için takımı toplamak isteyen Olivia önce Huck'a gidiyor ama Huck onunla konuşmayı istemiyor, tamamen geri dönmediği için. Sonra Abby'e gidiyor ve o da kızgın olduğu için Olivia'yı istemiyor. Bu arada Huck bir teknik serviste düzgün bir işte çalışıyor, Abby ise Beyaz Sarayda basın sözcüsü olarak görevde.

Jake ile Olivia evdeyken ev telefonu çalıyor ama açmıyorlar ve üstüne kapı da çalıyor, onu da açmak istemese de açıyor ve biri ona yardım etmesini istiyor. Yardım isteyen ise bir senatörün karısı. Eşini yanlışlıkla öldürdüğünü söylüyor ve sorunu halletmesini istiyor.

Quinn ile dosyayı kabul eden Olivia sorunu çözmeye çalışırken senatörün karısının birden çok yalan söylediğini öğreniyor ve işi bırakıyor. Oradan Jake ile Harrison'ın cenazesine gidiyor.

Cenazeye Huck ve Abby de geliyor. Cenaze sonunda Jake ile uzakta arabanın içinde duran Olivia'nın babası göz göze geliyor.

Beyaz Saray'da Mellie Olivia'nın geri döndüğünü Fitz'den öğreniyor ve onunla görüşmesi halinde kendisine söylemesini istiyor ama Fitz ısrarla görüşmeyeceğini söylüyor.

Jake, evde Olivia'ya adaya dönüş ile ilgili bilgileri verirken Olivia adaya dönmemeye ve işe geri dönmeye karar veriyor.

Beyaz Sarayda da Fitz, David Rosen'a başsavcı görevini veriyor. Aynı anda da Olivia senatör davası ile ilgili bir basın açıklaması yaparak geri döndüğünü herkese göstermiş oluyor.

Ofise gidip Quinn ile çalışırken Huck ve Abby de ona katılıyor ve takım tekrar bir araya gelmiş oluyor. (Kaçınılmaz sondu zaten bu. :))

Son sahnede ise Fitz ile Olivia adliyede (adliyeydi sanırım) karşılaşıyor ve birbirine yakın bir şekilde geçip gidiyorlar ve konuşmuyorlar fakata birbirinin yanından geçip giderken yüzlerinde bir gülümseme oluyor ikisinin de ve bölüm bitiyor.Not: Her bölüm yayınlandıktan sonra özetini ekleyeceğim, anasayfadan takip edebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Scandal, Olivia, Pope, Fitz, Grant, Mellie White, House, Abby, Huck, Quinn, David, Rosen, Harrison, Jake

27 Eylül 2014