(Spoiler) The Blacklist - Sezon 2, Bölüm 2

NO. 112, Monarch Douglas Bank.

Bölüm, Polonya'daki bankanın silahlı bir grup tarafından soyulmasıyla başlıyor. Red, Keen'e soygundan bahsediyor ve bankanın kimsenin soymak istemeyeceği bir yer olduğunu söylüyor. Soygunda bir gariplik olduğunu söylüyor ve Keen ekibi dosyayı alıyor.

Keen ve Ressler Polonya için yola çıktıklarında Mossad ajanı Samar Navabi de onları uzaktan izliyor. Bu arada Reddington'a eşinin bir parçası daha, sökülmüş bir dişi geliyor.

Polonya'da araştırmaya başlayan Keen ile Ressler güvenlik kamera kayıtlarının silindiğini görüyor ve sokaktaki bir güvenlik kamerası kayıtlarını buluyor ve soyguna 5 kişinin girip 6 kişinin çıktığını ve çıkanın bir kadın olduğunu çözüyorlar.

Kadının izini sürüp kısa süre sonra da yakalıyorlar ve sorgulamak için güvenli eve götürüyorlar. Ressler kadını sorgularken Polonyalı ajan Keen'e saldırıyor ve kaçmaya çalışırken Mossad ajanı tarafından etkisiz hale getiriliyor. Mossad ajanı, Keenn ve Ressler'a gitmelerini, onları koruyacağını söylüyor.

Diğer yandan da Red'in karısı kaçmaya çalışıyor fakat başarılı olamıyor.

Keen ve Ressler kadını güvenli bir yere götürmeye çalışıyor fakat Polonya polisi sürekli onların peşinde ve kadını istiyorlar. Kısa süre sonra Red devreye giriyor ve Keen'e ne yapması gerektiğini söylüyor ve onları polislerden kurtarıyor.

Red ve adamları Keen ve Ressler ile buluşuyor kadını onlardan alıyor, Keen'e de Amerika'ya dönmelerini söylüyor.

Red karısını kaçıran adamı arıyor ve onunla buluşuyor. Karısına karşılık soyulan bankada kaybettiği parayı geri vermeyi öneriyor.

Keen ve ekibi Red'in aldığı kadını tekrar bulmaya çalışıyor ve Keen, Red'in doktorunu buluyor. Oradan da kadına ulaşıyor ve postaneye getiriyor. Daha sonra Red'in banka hesaplarını donduruyor. Paranın karısını geri almak için lazım olduğunu söyleyen Reddington hesapları açmasını istiyor ama Keen pek istekli değil. Ama sonraki sahnelerde görüyoruz ki Keen hesapları tekrar aktif hale getirmiş.

Reddington karısını almak için buluşma yerine gidiyor ve karısını geri alıyor ve parayı transfer ediyor.

Karısını aldıktan sonra onun gözlerini açmıyor ve Dembe ile güvenli bir yere gönderiyor. Öte yandan Mossad ajanı Harold ile görüşüyor ve ona birkaç önemli bilgi veriyor.

Tüm olanlardan sonra Keen Red'in evine gidiyor ve konuşuyorlar. Keen gittikten sonra Reddington Mossad ajanı ile görüşüyor ve Navabi'nin de artık FBI'ın içine girdiği haberini alıyor. Böylece Red içeriye bir adamını sokmuş oluyor.

01 Ekim 2014