(Spoiler) The Blacklist - Sezon 2, Bölüm 3

NO. 89, Dr. James Covington

Dr. Covington kalp nakli bekleyen kişilere kalp bulan ve yıllık olarak kiralayan bir doktor olarak görülüyor bölümün başlarında. Aslında kısmen öyle biri, naklettiği kalpleri yıllık çok yüksek fiyatlara kiralıyor ve yıllık ödemesini yapamayan olursa kalbi geri alıyor ve sırada bekleyen başka bir kalp bekleyene naklediyor.

Red'in adamı olan Mossad ajanı artık resmi olarak FBI'ın ofisinde çalışmaya, yardım etmeye başlıyor. Ressler ve Keen ona güvenmiyor ve iki taraf da bunu biliyor.

Öte yandan Berlin'den teklif getirdiğini söyleyen bir adam (Mr. Vergas) Red'in ortaklarına tekliflerde bulunuyor.

Dr. Covington'ı bulmaya çalışan FBI, yeni bir kalp bulunduğunda bir tuzak hazırlıyor ve Dr. Covington'ın adamını izleyip ona ulaşmaya çalışıyor fakat kovalama sırasında adam ölüyor ve işlerine yaramıyor. Ölen adamın üstünden çıkan bilgilerle sıradaki kalp alıcısını buluyorlar ve oradan Dr. Covington'a ulaşıyorlar.

Dr. aslında yetişkinlere kiraladığı kalp paralarıyla küçük çocuklara organ bulmak ve nakletmek için özel gizli bir yer yapmış. Ama böyle de olsa Dr. tutuklanıyor.

Red'i arkasından vurmaya çalışan bir ortağı ise amacına ulaşamıyor ve kendini kendi hazırladığı tuzağın içinde buluyor ve Red onu öldürüyor. Aslında en başta Berlin'in adamı olarak görünen Vergas, Red'in adamıymış.

Keen ise kaldığı motelde bir kişi tarafından izleniyor. Son sahnede onu izleyen adamın odasında uzun namlulu bir sılah sahnesi var ama Keen'i öldürmek için mi korumak için mi belirsiz. Gelecek bölümlerde göreceğiz.

Red'in peşinde olan biri Keen'i izliyor olabilir.

11 Ekim 2014