(Spoiler) The Walking Dead - Sezon 5, Bölüm 1

Sonunda dizi başladı. Geçen sezon sonunda Rick ve arkadaşları bir tren vagonunun içine hapsedilmişti. Bu sezonun ilk bölümünde de vagonun içinde dışarıdaki adamlara karşı koymak için plan yaparak başladılar. Ama Rick ve arkadaşları adamları kapıdan beklerken vagonun üstünden atılan sis bombasına yakalandılar.

Vagondaki esirlerin bir kısmı eli kolu bağlı bir şekilde sıralanıp öldürülmeye başlandı ve ölüm sırası Rick'in grubuna geldiğinde dışarıdan silah sesleri gelmeye başladı ve kısa süreli de olsa ölümden kurtuldular.

Carol ve Tyreese ise bir kulube önünde havai fişek patlatacak bir adamı görüyorlar ve adamı bağlayıp kulubeye giriyor. Tyreese ve Rick'in çocuğu bağlı olan adamla kulubede kalırken Carol Terminus'a gidiyor. Orada Rick'in ve diğerlerinin esir olduğunu görüyor ve gaz tankını patlatarak orayı karıştırıyor.

O sırada da Rick vagonda hazırladığı keskin tahta parçasıyla ellerini çözüyor ve onları sırayla öldüren iki kişiyi öldürüp grubu kurtarıyor. Daha sonra vagona gidip diğerlerini de kurtarıyor ve topluca ormana doğru gidiyorlar. Ormana gömdükleri cephaneleri alan Rick, geri dönüp onları öldürmek isteyen herkesi öldürmek istiyor. O anda Carol onların gruba geliyor ve daha sonra hepsi Tyreese ve Rick'in kızı olan Judith'in olduğu kulubeye gidiyor.

Rick kızıyla buluştuktan sonra geri dönüp kalanları öldürmekten vazgeçiyor ve Terminus'un tam tersine uzak bir yere gitmek için yola çıkıyorlar. Bölümün özeti genel hatlarıyla böyle.

İnce bazı detaylar var, onlar için bölümü sizin de izlemeniz gerekecek.Anahtar kelimeler: The, Walking, Dead, Rick, Carol, Tyresse, Judith, Terminus, No, Sanctuary

13 Ekim 2014