The Blacklist - 2. Sezon, 4. Bölüm (Spoiler)

NO. 82, Dr. Linus Creel

Bu bölümde anlatılacak çok fazla şey yok aslında. Adı geçen doktor, zihin kontrolü üzerine çalışan biri. Red, bu çalışmanın hükümet için olduğunu söylüyor.

Bu davanın arasında Keen, Aram'a Naomi'nin geçen 5 seneye ait telefon kayıtlarını çıkarmasını istiyor.

Hükümet bu zihin kontrolü deneylerini Subproject7 olarak adlandırmış ama FBI bununla alakalı bir delil bir belge bulamıyor.

Red ise Naomi ve kocasını korumak istiyor ve Philadelphia'ya dönerlerse onları koruyamayacağını söylüyor ama Naomi bunu kabul etmiyor. Red de kocasını tek yakalayıp zorla kabul etmesini sağlıyor ve kabul ediyorlar.

Doktoru bulmak için Keen hasta rolüne giriyor ve bilgisayarına erişmek için gereken kodu alıyor ve daha sonra hasta listesine ulaşıyorlar, oradan da son hastasının kim olduğunu öğreniyorlar ve engellemek için yola koyuluyorlar.

Son hasta doktoru çok önemli olmayan bir yerden vuruyor ve Keen ona yaklaşınca Dr. Creel onu yakalayıp Keen'in başına silah dayıyor. Doktor konuşmaya devam ederken biri doktoru başından vurup öldürüyor. Öldüren kişi ise geçen bölümde Liz'i takip eden adam.

Liz Aram'dan bilgileri alıyor ve Naomi'nin kaldığı yeri buluyor ve onu görmeye gidiyor. Orada Red'le de konuşuyor ve peşindeki adamın ona çalışıp çalışmadığını soruyor. Red, ona çalıştığını söylüyor.

Yani adam Liz'i korumak içinmiş.

15 Ekim 2014