Sony Xperia Z3 İçin Android N Preview

Türkiye pazarındaki bütün Sony Xperia kullanıcıları gibi Xperia Z3 kullanıcıları da sabırsızlıkla Android Marshmallow güncellemesini beklerken, Sony, Xperia Z3 kullanıcıları için Xperia Companion üzerinden Android N Preview sürümünün yüklenebileceğini duyurdu.

2016 sonunda son kullanıcılara dağıtılması beklenen ve hatta resmi olarak tanıtımı gerçekleşmeden Xperia Z3 kullanıcıları Android N sürümünü kullanmaya başlayabilecekler.

Tabi ki bu, geliştiriciler için olması sebebiyle resmi olarak bütün cihazlara dağıtılacak sürüme göre bir takım eksikliklere sahip olacak, sonuçta geliştiriciler için sunulan bir sürüm. Henüz kendi telefonuma yükleyip deneme imkanım olmadı fakat deneyenler tarafından temel olarak sorunu olmayan, kararlı bir yapıya sahip bir noktada olduğu söyleniyor.

Bu sürümü yükleyebilmek için son sürüm Xperia Companion programını yüklemiş olmanız gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıdan Sony'nin web sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Konu ile ilgili Sony Developer yazısına da yine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Xperia Companion yazılımını yükledikten sonra Alt tuşuna basılı tutarak programdaki yazılım güncelleme bağlantısına tıklıyoruz ve güncelleme için yönlendirmeleri takip ediyoruz.

- Program, güncellemeleri yüklemeden önce bilgisayarla olan bağlantınızı (USB veya Bluetooth) kesmenizi isteyecek ve bağlantıyı siz kopardıktan sonra gerekli güncellemeleri indirecek ve hazır olduğunda tekrar bağlamanız için sizi bilgilendirecek.

- Diğer adımları programın sizi yönlendirdiği şekilde yaparak sorunsuzca güncelleme yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

Xperia Companion: http://support.sonymobile.com/...
Sony Developer Yazısı: https://developer.sony.com/...

21 Nisan 2016