Kimya Kulübü
03 Ağustos 2010
Kimya kulübüyle ilgili tam olarak ne söylenebilir tamamlayamıyorum fakat olumsuz bir yanının olmadığı aşikar. İçinde olan biri olarak nasıl bir topluluk olduğunu uygun cümlelerle anlatmaya çalıştım. Evet nasıl bir topluluktur bu?

- Düzenlediği teknik geziler, konferanslar ve eğitimlerle üyelerine ve bölüm öğrencilerine bilimsel olarak yardımcı olan topluluk.

- Sosyal geziler, konserler ve değişik aktiviteler ile bölüm öğrencilerinin bölüm öğretmenleri ile kaynaşmasında çok büyük rolü olan topluluk.

- Sosyal yaşamında öğrenciye büyük bir faydası olan topluluk.

- Öğrencinin bir şeyler başarabildiğini görerek öğrenme azminin artmasına yardımcı olan topluluk.

- İleride yapacağı iş ile ilgili birçok kişiyle tanışmasını sağlayan topluluk.

Birkaç cümle, tanım daha eklenebilir fakat asıl söylemek istediğim kulübün üniversitenin önüne geçebilecek derecede olduğu benim için. Üniversite bitmesin ama kulüpte kalayım diyebilirim neredeyse. Türkiye'de birçok kimya kulübü var ama bunların içinden çok azı bu saydıklarımı sağlayacak kapasitede ve bu sadece kulüpte bitmiyor, üniversite de büyük ölçüde etkili bu toplulukların öğrenciye verebilecekleri için. Benim üniversitem Zonguldak Karaelmas Üniversitesi için söyleyebilirim ki üniversitemiz bize iyi destek oluyor, bunun için teşekkür ediyorum üniversite yönetimine.